22 lutego 2013

Mankament realizmu (czarna śmierć)
Tym razem pojawiam się z „Mankamentem realizmu”. 

 „Mankament realizmu” (i trzy inne prace o tej samej tematyce) zrobiłam w ramach mojej gazetki szkolnej połączonej z prezentacją na historii.
Wszystkie cztery prace postanowiłam sfotografować dopiero w 2013 roku… nieważne. Tja, wcześniej jakoś nie czułam takiej potrzeby.
„Mankament realizmu” był pierwszą pracą tematycznie związaną z tragiczną sytuacją Europy w latach 1347 – 1350 i innych, ale wiadomo, że chodzi o dżumę. 

Kolejna ponura tematyka? 
Kolejne umarlaki? 
Jasne, że tak!
 Oto praca, z której jestem (prawdopodobnie) najbardziej dumna. Nie używałam linijek, cyrkli i innych tego typu. Tylko ołówki, cienkopisy i kartka A3.


Co "Mankament realizmu" przedstawia?

Doktora plag, który stoi tyłem do rozgrywającej się z tyłu sceny przejmowania władzy nad światem przez Szatana (jestem taka passe, to już było przerabiane!). Szatan próbuje zastąpić Słońce Księżycem, by w ten sposób przypieczętować swoją dominację. Ja nie mogę, to brzmi fatalnie... Tuż za słońcem pojawiają się zarysy Nieba (dodałam element patriotyczny - trzy flagi polskie na budynkach). Wokół doktora plag pojawiają się cztery twarze należące do czterech różnych demonów.

ŁAŁ

To jest najbogatsza symbolicznie praca, jaką w życiu zrobiłam.
(i pewnie nieprędko to ponowię, ale kij z tym).

Jestem okropna.

Zbliżenie na doktora plag i cztery twarze demonów.
Nad kapeluszem wyciąga się tors Szatana. Ma złamane serce, prawda, że smutne?
Próba zastąpienia Słońca Księżycem. W tle Niebo.
Jedna z flag.

    


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dodaj Swojego bloga do spisów Read more: http://spis-blog.blogspot.com/p/bannery_26.html#ixzz3gYww8Kqu